Sporenie verzus investovanie
Investovanie nie je šetrenie. Existuje významný rozdiel medzi úsporou a investovaním. Krátke vysvetlenie spočíva v tom, že úspora dáva peniaze stranou na bezpečné miesto, kde zostane v priebehu niekoľkých dní, mesiacov alebo dokonca niekoľkých rokov. Mohlo by to vyťažiť malý úrok v závislosti od toho, kam ste ich uložili a bude tam pre vás v prípade núdze.

jídlo

Investovanie je proces, vďaka ktorému peniaze pracujú pre vás. Keď sa urobí správne, môžete zvyčajne zarábať viac peňazí ako úrok, ktorý by ste mohli zarobiť na bezpečnom úspornom účte alebo pri depozitnom certifikáte. Ale s vyššou odmenou prichádza riziko. Ak urobíte zlú voľbu alebo ak sa veci, ktoré sú mimo vašej kontroly, pokazia, môžete stratiť všetky investované peniaze . Možno to nie je pre vás vhodná voľba, ak nedisponujete dostatkom úspor.

Investovanie verzus hazardné hry
Ak si vždy budete pamätať zlaté pravidlo, podľa ktorého nikdy neinvestujete peniaze, ktoré si nemôžete dovoliť stratiť, a nikdy ho nebudete porušovať, nemusíte sa obávať, že budete jesť psie konzervy až po odchod do dôchodku. Horšie, ako investovať predtým, ako ste dosiahli úspory, je vyhliadka na investovanie peňazí, ktoré potrebujete na splnenie nevyhnutných povinností.

Napriek tomu je tu prirodzený ľudský chtíč vložiť viac peňazí, ako si môžete dovoliť. Táto vlastnosť má tendenciu sa zväčšovať, čím zúfalejšie sa ľudia snažia zarobiť obrovské peniaze. Objavuje nádej, že dosiahnutie jackpotu spôsobí, že všetky jeho problémy zmiznú. Nedovoľte, aby sa investovanie stalo hazardnou hrou.

hotovost

Nebuďte chamtiví!
Váš prvý cieľ by mal byť vždy vyhnúť sa veľkým stratám. Nebuďte chamtiví. Buďte trpezliví. Vyhľadajte rady kvalifikovaných a uznávaných poradcov. Udržujte svoje náklady nízke. Tento recept sa nemusí vyzerať veľmi vzrušujúco, ale bolo dokázané, že funguje najlepšie už celé generácie.