V článku vám nájdete zoznam vitamínov na erekciu a minerálov, ktoré mužskej kondícii pomáhajú. Prečítajte si o účinkoch, nežiadúcich účinkoch a rizikách predávkovania sa jednotlivými látkami.
Vitamín E na podporu plodnosti, nazývaný aj tokoferol. Vitamín E je rozpustný v tukoch a nájdete ho v potravinách, ktoré je vhodné konzumovať každý deň, napríklad v kvalitných a panenských rastlinných olejoch, obilninách, hydine a vajciach. 
Vitamín zvyšuje životaschopnosť spermií nízkej kvality. Napomáha zvyšovaniu ich počtu a pohyblivosti. Odporúčaná denná dávka je 15 mg.
Vo zvýšenej dávke vitamín E spôsobuje nevoľnosť, hnačku, žalúdočné kŕče, únavu, slabosť a bolesť hlavy. 
Zvýšený príjem spôsobuje závažné komplikácie. Ľudia s ochorením srdca alebo cukrovkou by nemali brať denne viac ako 400 IU. Vysoké dávky vitamínu E môžu zvýšiť riziko mozgovej mŕtvice a rakoviny prostaty v kombinácií s inými látkami. 
Kyselina listová je dôležitá pre syntézu DNA a RNA, a preto je nevyhnutnou súčasťou každej bunky v ľudskom tele. Váš sexuálny život síce neovplyvní, ale ak chcete počať dieťa, je kvalita vašich spermií rozhodujúcou premennou. Čím menej chromozomálnych odchýlok, tým vyššia pravdepodobnosť narodenia zdravého potomka.

girl-1736419_1920
V AKÝCH POTRAVINÁCH SA VITAMÍN B9 NACHÁDZA? Nachádza sa v sóji, fazuli, vlašských orechoch, celozrnnom pečive, brokolici, klíčkoch, špenáte, pradajkách, ružičkovom keli, špargli, reďkovkách, avokáde, mangu, pomarančoch, egrešoch, kuracej a morčacej pečeni, vajciach, ďatliach a figoch. 
Všetkého veľa škodí, takže pri užívaní doplnkov stravy by ste sa mali riadiť odporúčaniami lekára.
Gingko je najstarší žijúci strom na zemi. Listy sa používajú viac ako 5 000 rokov v tradičnej čínskej medicíne. Extrakt, ktorý sa z jinanu získava, má veľmi pozitívne účinky na centrálny nervový systém a krvný obeh. Gingko pôsobí ako silné afrodiziakum, zlepšuje tak sexuálnu výkonnosť a tiež aj intímny život. Výborne podporuje cirkuláciu krvi v penise. Buďte trpezlivý, užívajte tento zázrak dlhodobo a posilujúce účinky na seba nenechajú dlho čakať.

tableta na erekci
5 PRÍRODNÝCH DOPLNKOV NA ZVÝŠENIE LIBIDA A KVALITY SPERMIÍ
zelený čaj – odstraňuje voľné radikály, ktoré škodia spermiám
škorica šípolistá – afrodiziakum, pomáha pri dysfunkcii erekcie a produkcii spermií
cesnak – zvyšuje produkciu a odolnosť spermií, pôsobí ako afrodiziakum
maca peruánska – pohyblivosť spermií a udržiavanie hladiny hormónov
ženšen pravý – zvyšuje hladinu testosterónu v tele
zinok – podporuje činnosť pohlavných orgánov
Ak plánujete počať bábätko, určite konzumujte vyššie uvedené látky – hlavne zinok, vitamín C, selén, omega-3 mastné kyseliny a kyselinu listovú. Začnite vynechávať priemyslovo spracované potraviny, ktoré obsahujú konzervanty, farbivá a dochucovadlá. Stravujte sa vyvážene, majte pravidelný, kvalitný spánok, hýbte sa a buďte pozitívny!